נזקים לדירה

נזילה בדירה גרמה לנזקים כבדים לשכנים? שוכרים ביצעו שיפוץ בנכס ומסרבים להשיב את המצב לקדמותו? הדירה עלתה באש ומחפשים מי אחראי? נזקים בנכס עלולים להיות בסיס למחלוקות בסכומי עתק המטפסים אפילו לעשרות ומאות אלפי שקלים. לעתים קרובות הסכסוך יכלול גם מספר צדדים בעלי אינטרסים מנוגדים כמו לדוגמה כמה בעלי דירות, ועד בית, רשות מקומית, חברות ביטוח וכדומה. 

נזקי רכוש – מי בעצם אחראי?

שאלת "האחראי" לנזק היא מהנקודות הקריטיות בתביעות רכוש בנדל"ן מכיוון שלפי דיני הנזיקין בישראל, נטל ההוכחה בעניין הזה רובץ (כמעט תמיד) לפתחו של התובע. 

לעתים קרובות מעורבות בתביעה חברות ביטוח אשר אחת מדרכי הפעולות הנפוצות שלהן בעניין היא הפניית אצבע מאשימה לגורם שלישי שאיננו קשור אליהן. כך, בעלי נכסים רבים שמבקשים לקבל פיצוי מוצאים את עצמם "מטורטרים" מצד לצד כשכל אחד מהגורמים הרלבנטיים "זורק" אותם למישהו אחר. זאת עוד מבלי שהם מבינים את הוראות החוק הרלבנטי כמו גם את אופן קבלת הפיצוי (כספי או תיקון) או את העובדה שיש אפשרות לחלק את האחריות. 

הניסיון מלמד שכמעט לכל אירוע נזיקי יש גורם שאמור לשאת באחריות כלפיו. שריפות אינן מתלקחות מעצמן והצפות נובעות בד"כ מכשל במערכת האינסטלציה או האיטום. שורשי עץ בבית אחד יכולים לפגוע במערכות חיוניות בבית הסמוך וליקויים בדירה בבניין משותף עלולים להתגלגל לכדי נזק בדירות סמוכות (כשהדוגמה "הנפוצה" ביותר היא נזילה). 

רוב הנכסים בישראל מבוטחים בביטוח מבנה ותכולה ועל כן במקרים רבים הכתובת תהיה משולבת. גם תביעה כנגד הגורם האחראי לנזק (למשל, השכן) וגם תביעה לכיסוי ביטוחי מכוח הפוליסה. 

עורך דין נזקי רכוש – הניסיון שצברנו בחברות הביטוח עומד לרשותכם

משרד עורכי דין אילנה ספקטור מתמחה באופן ספציפי בתביעות נזקי רכוש הקשורות לעולם הנדל"ן. מייסדת המשרד, עורכת הדין אילנה ספקטור, מביאה עימה ניסיון עתיר שנים בתחום. זאת בזכות תפקידים משפטיים שמילאה במחלקות המשפטיות בחברת ביטוח עם התמקדות ספציפית בביטוחי רכוש, ביטוחי דירות, ביטוחי מבנה וכדומה. 

ניסיונה העשיר של עו"ד ספקטור, ביחד עם היכרות מעמיקה עם התחום משני צדי המתרס, מאפשרת לנו להציע ללקוחותינו פתרון משפטי מקיף ושלם. 

אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך הדרך. החל מגיבוש עילת התביעה או ניסוח כתבה הגנה, דרך ניהול מו"מ מחוץ לערכאות במידה שניתן וראוי להגיע לפשרה, וכלה כמובן בליטיגציה מוקפדת ואיכותית בכל הערכאות והטריבונלים בישראל. אנו משתפים פעולה עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה וביניהם מהנדסים, שמאים, מאתרי נזילות, חוקרי שריפות ועוד. 

כמשרד עורכי דין שנשען על ניסיון ברוב תחום ביטוחי הרכוש ונדל"ן אנו מכירים את כל הפוליסות הקיימות בשוק על בוריין. הן מבחינת היקפי הכיסוי והן – חשוב לא פחות – מבחינת חריגים וסייגים. כלומר, סעיפים שבהם חברת הביטוח יכולה לטעון להעדר חבות. משרדנו יודע לנתח את מדרגי האחריות בתחום נזקי הרכוש בעולם הנדל"ן ולנווט את התיק באופן מיטבי.

איתך מההתחלה ועד הסוף

דילוג לתוכן