עורך דין קניית דירה

רכישת דירה יד שנייה וחדשה

רכישת דירה היא העסקה המורכבת ולעתים קרובות הגדולה ביותר שתבצעו במהלך חייכם (לכל הפחות עד הדירה הבאה). יתרה מזו, לאור הזינוק האדיר במחירי הדירות בישראל בעשור האחרון, העומד על כ-36% בממוצע ובערים מסוימות על למעלה מ-50%, מדובר לא רק בעסקה משפטית אלא בפרויקט מימוני הדורש לעתים פתרונות יצירתיים. הן מבחינת הון זמין, הן מבחינת לוח תשלומים והן מתוך שיקולי מיסוי. 

במשרד עורכי עורכת דין אילנה ספקטור אני ישנה  המקפידה על קלה כחמורה במתן ייצוג משפטי לרכישת דירה. בין אם מדובר על דירה יד שנייה ובין אם על דירה חדשה מקבלן (כולל "דירות על הנייר" או דירות מיוחדות דוגמת דירות קבלן בהתחדשות עירונית). השירות ניתן בארבעה שלבים מרכזיים:

  • בדיקות מקדמיות. 
  • חתימה על החוזה. 
  • לאחר החתימה החוזה ועד קבלת המפתח. 
  • נושאים שונים לאחר הכניסה לבית (גם שנים לאחר מכן). 

אנו מאמינים כי רכישת דירה היא מהלך שאין בו מקום לטעויות. הליווי המשפטי לרוכשים הוא חשוב ביותר והניסיון מלמד שרוב הסיכונים רובצים לפתחם של הקונים שנמצאים, מטבע הדברים, "בעמדת נחיתות" מבחינת הידע שיש להם לגבי הנכס. 

משימתנו כעורכי דין הינה להוביל אתכם לרכישה בטוחה, ראויה, כדאית, הוגנת וברת-ביצוע. רכישה שתסתיים בעסקה מוצלחת וחוזה מכר שיוכנס למגירה מבלי שיהיה צורך "לשלוף" אותו בעקבות מחלוקות שונות. בשתי מילים – "שקט נפשי". 

רכישת דירה יד שנייה

רוב עסקאות המכר בישראל הן של דירות מגורים יד שנייה כאשר על כל דירה חדשה מקבלן שנמסרת לרוכשים, מבוצעות לפחות 2 עסקאות של דירה יד שנייה. 

רכישת דירה יד שנייה היא מורכבת מקניית דירה חדשה. זאת משום שהנכס הקיים "נושא את עברו" בשלל היבטים משפטיים, נושאים הנדסיים ותכנוניים ובהקשר של המוכרים עצמם. 

תפקידי כעורכת דין בא על כן לידי ביטוי במיוחד בשלב הראשון של הבדיקות המקדמיות. מצאתם דירה שמוצאת חן בעיניכם? המחיר מתאים וגם לוחות הזמנים? נהדר. עכשיו צריך לבדוק האם הדירה באמת (באמת) עונה על כל הדרישות שלכם. במילים פשוטות יותר, איך הופכים את ההתלהבות מהדירה לעסקת מכר מוצלחת. 

שלב הבדיקות המקדמיות הוא קריטי ואני מבצעת אותה תחת מדיניות של הקפדה על קלה כחמורה. כמשרד עורכי הדין המלווה את הרוכשים אנו בודקים לעומק ולרוחב את הדירה שעומדת על הפרק מבחינת בעלויות, רישומים, הערות אזהרה, משכונים, מצב הנדסי, מצב תכנוני וכדומה. 

משרדנו מספק ללקוחותיו דו"ח שמשקף את תוצאות הבדיקות המקדמיות שנעשו על תוצאותיהן והשלכותיהן. אנו מקיימים פגישות מפורטות לגבי הדו"ח שבהן אני מסבירה לרוכשים את הדברים כהווייתם. 

למשל, האם יש סיכונים בביצוע העסקה, האם יש אתגרים שצריך להתגבר עליהם (וכיצד) וכדומה. אנו מתייחסים גם לנושאים כלכליים בעסקה כמו לוח תשלומים, השגת מימון (בד"כ על ידי נטילת משכנתה ובמצבים מסוימים גם באמצעות הלוואת גישור) ועוד. 

שימו לב גם שכל עסקה למכירה דירה כפופה לתשלומי מיסים שונים. המס המרכזי שקשור לרוכשים הוא "מס רכישה" שנגזר מעלות הנכס ומנסיבות אישיות (מס רכישה לדירת מגורים יחידה נמוך משמעותי ממס רכישה לדירה להשקעה). שיקולי המיסוי מהווים נדבך חשוב בעבודתי כעורכת דין ואני מוודא שהרוכשים גם עומדים בכל הוראות הדין וגם מנצלים את מלוא ההטבות והפטורים המגיעים להם. 

רכישת דירה מקבלן

מדי שנה נמסרות בישראל כ-55,000 דירות חדשות מקבלנים וקיימת תפיסה שגויה בקרב הרוכשים שמדובר בעסקה "סגורה יחסית" שאין צורך לקבל בעבורה ייעוץ משפטי. ובכן, המציאות שונה בתכלית. 

כמשרד עורכי דין שמלווה אין ספור רוכשי דירות חדשות בשלבים שונים (החל מרכישת "דירה על הנייר", דרך "פריסייל" וכלה כמובן לאחר שהנכס עומד), חשוב לי להדגיש כי ללא עורך דין מטעמכם אתם משאירים את מלוא הכוח בידי הקבלן. 

רוכשי דירות חדשות לא יודעים בד"כ מה לבקש ומה צריך להכניס להסכם. לעתים קרובות הם ממהרים לחתום עם "טופס רכישה" מבלי להתייחס בו לנושאים מהותיים. למשל, הסכמה על תוספות או חיבורים שיכולה להיות מגולמת בחיסכון של עשרות אלפי שקלים. שימו לב שעורך הדין של הקבלן, שאתם נדרשים לשלם את שכרו במסגרת החוזה, הוא לא עורך הדין שלכם. 

המסר כאן הוא פשוט – מצאתם דירה מקבלן שמוצאת חן בעיניכם ומתאימה לכם ברמה הפיננסית? עצרו. זהו השלב להתקשר עם משרד עורכי דין בכדי לוודא שכל הזכויות שלכם נשמרות. 

זכרו שחוזה מכר מול קבלן הוא לא "סוף פסוק" ואפילו ניואנסים קטנים יכולים להגיע לכדי עשרות אלפי שקלים. מעבר לכך ברור שאתם צריכים לוודא מנגנוני הגנה כמו מועדי מסירה, סנקציות בעקבות איחורים, הגדרת "הפרות חוזה יסודיות", מנגנונים שונים לגבי רישום הבית המשותף ועוד.

איתך מההתחלה ועד הסוף

עורך דין קניית דירה מתמחה בליווי וייצוג רכישות ומכירות דירות מגורים. מדובר על כל סוגי הדירות כולל פרטיות וצמודות שטח. כל עסקה כזאת נחשבת למורכבת מאוד וכוללת גם תשלומי מיסים. הליווי והייצוג של מומחים משפטיים הכרחי וחשוב. עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רב.

עורך דין קניית דירה – כולל הכנת הסכם

עורך דין קניית דירה מבצע עבור לקוחו מבחר של בדיקות לקראת הרכישה. הוא אף מכין את ההסכם הייחודי לכל עסקה. בנוסף, אחראי על רישום  זכויות בטאבו, דואג לתשלום המיסים ועוד. אחת  הבדיקות לפני רכישה כוללת וידוא שהנכס, אכן, רשום כנדרש על שם המוכר ופרטי הנכס אכן נכונים, לרבות כתובתו, גודל שטח וכדומה. בנוסף, שאין עליו שעבודים, עיקולים וחובות אחרים. הבדיקות נעשות בטאבו, אצל החברה המשכנת או במנהל שם נרשמים פרטי הנכס. בדיקה לגבי חריגות בניה, צווי הריסה וכדומה נעשית ברשות המקומית, בוועדות האזוריות לתכנון ובנייה ועוד. תפקיד אחר של עורך דין נדלן הוא בדיקת נושא המיסוי בכל עסקה. יש מיסים שונים כגון: מס רכישה, מיסים עירוניים, היטלי השבחה ועוד כהנה וכהנה. המיסים משתנים מעסקה אחת לשנייה, לעיתים, יש חיובים גבוהים, פטורים במקרים מסוימים, הקלות ועוד. תפקיד אחר שלו הוא רישום הנכס הנקנה על שם הרוכש ואת זאת הוא עושה בטאבו.  לכל הפעולות הללו נדרשת אחריות רבה.

הכנת הסכם

אנשים הרוכשים דירות למגורים משלמים עליהם סכומים גבוהים ממיטב כספם. משום כך, יש צורך לבדוק לעומק כל רכישה כזאת ויש צורך בליווי צמוד של עורך דין נדלן המתמחה בתחום. בהכנת ההסכם מבטיח עורך הדין את כספו של לקוחו על ידי הכנסת סעיפי התניה שונים. הוא יחזיק אצלו בנאמנות כספים של המוכר על להשלמת כל התחייבויותיו כלפי הרוכש, וכן הלאה.

עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. היא בעלת ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים בין היתר ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים לאורך השנים. היא תשמח להעמיד יכולותיה וכישוריה לטובת כל לקוח חדש.

עורך דין רכישת דירה

עורך דין רכישת דירה מטפל בכל הנושאים הקשורים בביצוע עסקת רכישת דירה. מדובר על תהליך מורכב שבמסגרתו מועברים סכומים ניכרים מצד לצד. יש צורך להכין הסכם מסודר בו יישמרו זכויות הרוכש ועוד. הליווי הכרחי מאחר ויש צורך להקפיד על כל פרט ופרט. עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רב.

עורך דין רכישת דירה – מייעץ ומלווה

עורך דין רכישת דירה מייעץ ללקוחו לגבי נושאים קשורים בעסקה ובודק עבורו פרטים שונים אודות הדירה. הבדיקות הראשונות נעשות כדי לוודא שפרטי הנכס אכן מדויקים ושאין עליו עיקולים או שעבודים. בדיקות אלו נעשות בטאבו, במנהל מקרקעי ישראל או בחברה המשכנת. הרישום יכול להיעשות באחד משלושת מקומות אלו. בדיקות אחרות נעשות ברשות המקומית ובוועדה המקומית לתכנון בניה. אלו נועדו לוודא שאין חריגות בניה שאין פעולות לא חוקיות שנעשו בנכס וכדומה. במידה והנכס נקי ניתן יהיה להמשיך בתהליך. לעיתים, יכול עורך הדין  להמליץ להימנע מביצוע העסקה בגלל קשיים שונים לגביה. נושא אחר שיש לתת עליו את הדעת הוא המיסוי. הוא מורכב ויש לבדוק היטב את היבטיו. במקרים רבים יש חיובים משמעותיים או לחילופין, הקלות וכדומה. גם לנושא המיסוי יש משמעות כספית נרחבת וכדאי להכיר אותו היטב.

הסכם ערוך היטב

הסכם רצוי שיערך על ידי עורך דין. הסכם טוב כולל סעיפים רבים המתייחסים לכל היבט במכירה. עורך דין חייב להכניס סעיפים המגנים על לקוחו. בין היתר, רישום הערת אזהרה בטאבו לזכותו, הגדרת אופן אחזקת כספים בנאמנות, סעיפי הרתעה וענישה להפרות בחוזה כולל הפרות בוטות שלו ועוד. לאחר השלמת התהליך יתבצע רישום של הבעלים החדשים בטאבו.

שירות עם אחריות

עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי עם יחס אישי. השירות כולל ייעוץ וליווי משפטי מקיף, במחירים נוחים ועוד. היא בעלת ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מהתמחות בתחום, ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים לאורך השנים. היא תשמח להעמיד את התשתית במשרדה ואת יכולותיה וכישוריה לטובת כל לקוח חדש.

עורך דין לקניית דירה

עורך דין לקניית דירה מייעץ ללקוח בנושא המורכב הנ"ל. במידה וקיימת החלטה לרכישת הנכס הוא אף מכין את החוזה מול המוכר. התהליך הינו מורכב ויש צורך להבינו היטב ולהיערך אליו כראוי. בכל עסקה כזאת מועברים כספים נכבדים מצד לצד ומשולמים מיסים כבדים, ולכן, יש לבצע אותה עם ליווי מקצועי. עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רב.

עורך דין לקניית דירה – מספק ליווי חיוני וחשוב

עורך דין לקניית דירה נושא באחריות רבה מעצם מעורבות בתהליך. לכן הוא מבצע סדרת פעולות להבטחת רישום זכויות לקוחו בעסקה. ראשית  עורך דין לקניית דירה יבדוק את רישום זכויות הנכס. הבדיקות נעשות במקומות בהם הנכס יכול להירשם. כך בטאבו, במנהל מקרקעי ישראל או בחברה המשכנת. הרישום הוא מעין תעודת זהות של הדירה. הוא כולל  פרטי הבעלים של הנכס, כתובת, גודל השטח, פרטי הצמדות וכו'. כן רשומים שיעבודים ו/או עיקולים עליו – במידה והם קיימים ועוד. בדיקות חשובות אחרות נעשות בוועדה לתכנון ובניה ברשות המקומית או ברשות עצמה. כאן מבררים אם אין חריגות בניה, אם לא קיימים צווי הריסה וכדומה. במידה והנכס נקי אזי יינתן אור ירוק להמשיך בתהליך. במקרים מסוימים, עורך הדין ימליץ שלא להמשיך בתהליך. היבט חשוב אחר הוא המיסוי ועורך הדין יכול לבדוק את גובה התשלום שיש לשלם לרשויות. ברשותו הידע והניסיון  לבדוק את הנושא בצורה מדויקת.

הכנת הסכם

הכנת הסכם נעשית בהתאמה לחוק הקיים. עורך הדין מחויב להכניס סעיפים שונים המגנים על זכויות הרוכש. כך על ידי הכנסת סעיפי התניה, רישום אזהרת בעלות לאחר תשלום ראשון, אחזקת כספים בנאמנות לטובת הבטחת תשלום מיסים, הכנסת עונשים ומגבלות על הפרות ועונשים בגינם ועוד.

שירות מיומן

עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. היא בעלת ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים בין היתר, מהתמחות בנושא, ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים לאורך השנים. היא תשמח להעמיד את התשתית הקיימת במשרדה, וכן, את יכולותיה וכישוריה לטובת כל לקוח חדש.

עורך דין לרכישת דירה

עורך דין לרכישת דירה מייעץ לגבי עסקת נדל"ן זאת ואף מכין את ההסכם עבורה. מעורבותו חשובה וחיונית מאחר ומדובר על תהליך מורכב. כל רכישת נכס כזה כרוכה בתשלומי כספים נכבדים כמו גם תשלומי מיסים. יש צורך בבדיקות רבות ורישומים שונים וכדומה. עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רב.

עורך דין לרכישת דירה – ייעוץ וליווי

עורך דין לרכישת דירה יבצע סדרת פעולות על פי סדר מסוים. ראשית, בירורים אודות רישום הנכס הנרכש. הרישום  הוא מעין תעודת זהות של הנכס. בו נרשמים  פרטי הנכס לרבות : זהות בעלים, כתובת, גודל, פירוט הצמדות ,חובות ,שעבודים וכדומה. בדיקות אלו נעשות בטאבו, בחברה המשכנת או במנהל מקרקעי ישראל. הפרטים יכולים להופיע בכל אחד מהמקומות הללו. בדיקה נוספת היא ברשות המקומית או בוועדות לתכנון ובנייה ושם הוא בודק אם התוכניות מתאימות למצב הקיים בשטח, אם אין חריגות בנייה, צו הריסה וכדומה. במידה והן קיימות והנכס נרכש אזי כל רוכש הופך לאחראי עליהן. במקביל, יינתן ייעוץ ללקוח לגבי המיסוי הנדרש. נושא המיסוי חשוב מאוד מאחר והוא עלול להיות משמעותי מבחינת העלויות המשולמות למדינה. כדאי לבדוק לקראת מה הולכים, שכן, מיסוי כבד, למשל יכול להפוך עסקה ללא כדאית.

עריכת הסכם

בכל הסכם נרשמים סעיפים שונים הכוללים את ההסכמות לגבי כמות תשלומים, מועדי תשלומים, מועד פינוי ועוד. עורך דין משאיר סכומי כסף של הרוכש בנאמנות אצלו עד אשר כל החובות על הנכס משולמים. רק לאחר רישום בעלות סופי הוא יעביר את הכספים למוכרים. בכל הסכם נקבעים גם תנאי הפרות קלות, חמורות ועוד, וכן, עונשים ופיצוי עליהם. עורך הדין  רושם הערת אזהרה בטאבו לטובת הרוכש לאחר תשלום סכום ראשוני ובכך מבטיח זכויותיו. לאחר השלמת כל התשלומים יירשם הנכס על שם הרוכש החדש.

שירות מקיף

עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא כולל ייעוץ, ליווי, מחירים נוחים ועוד. היא בעלת ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מהתמחות בתחום, ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים לאורך השנים. היא תשמח לשרת כל לקוח חדש.

עו"ד רכישת דירה

עו"ד רכישת דירה מטפל בצורה מיומנת בכל עסקה כזאת. התהליך כולל בדיקות על הנכס ורישומו, ייעוץ לגבי מיסוי, הכנת הסכם, תשלום מיסים, רישום בטאבו ועוד. ליווי צמוד חשוב מאוד בגלל המורכבות הקיימת בכל עסקת נדל"ן. עורך דין יכול לייצג את  שני הצדדים, אבל מקובל שכל צד מקבל שירות מעורך דין מטעמו. עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רב.

עו"ד רכישת דירה – מספק ייעוץ חשוב

עו"ד רכישת דירה מספק ייעוץ מוקפד בנושא מיסוי. הנושא חשוב מאוד בגלל שקיימים היבטי מיסוי שונים. ברשות עורך הדין תוכנה המסוגלת לבדוק את המיסוי הנקבע ביחס למחיר הנכס. מיסוי כבד יכול, למשל, לגרום לחשיבה מחודשת לגבי כדאיות ביצוע העסקה. נושא חשוב אחר הוא, כמובן, בדיקת הרישום של הנכס. הרישום כולל פרטים חשובים הנוגעים לבעלות עליו, כתובת כולל גוש וחלקה, גודלו, עיקולים ושעבודים – אם קיימים ועוד. הרישום קיים בעיקר בטאבו אבל במקרים אחרים גם במנהל מקרקעי ישראל או בחברה המשכנת. בדיקות חשובות אחרות נעשות בוועדה לתכנון ובניה המסונפת לרשות המקומית. שם ניתן לגלות חריגות בניה, צווי הריסה – אם קיימים ועוד. יש חשיבות לכך שהנכס נקי מכל פגמים אפשריים. רכישת נכס עם פגמים שונים מסוכנת בגלל שהאחריות עליהם עוברת לרוכש. במידה ומגיעים להסכמות על המחיר מכינים הסכם מסודר.

הסכם מקיף

הכנת הסכם נעשית על פי החוק. נכללים בו כל ההסכמות שהושגו בעל פה בין שני הצדדים. עורך הדין מכניס סעיפים המגנים על זכויות לקוחו. בין היתר: רישום הערת אזהרה לאחר תשלום ראשון, הכנסת סעיפים לגבי אי עמידה בהתחייבויות, עונשים על הפרות המוכר וכדומה. כל אלו בתוספת התחייבויות שונות הנדרשות על פי החוק.

שירות עם אחריות

עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. היא בעלת ידע רב וניסיון עשיר המגיעים בין היתר, ממתן שירותים מעולים לרוכשי דירות רבים לאורך זמן. היא תשמח להעמיד את התשתית הקיימת במשרדה, וכן, את יכולותיה וכישוריה לטובת כל לקוח חדש.

עו"ד קניית דירה

עו"ד קניית דירה מטפל בנושאים שונים הקשורים בעסקה כזאת. יש צורך בבדיקות מוקדמות בייעוץ לגבי מיסוי, בהכנת הסכם, ובפעולות שונות לאחר הרכישה עצמה. עסקת מכירת נכס כרוכה בהעברת כספים רבים בתשלום מיסים וכדומה, ולכן, צריכה להיערך היטב. עורך דין יכול ייצג את שני הצדדים לעסקה. עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום וניתן לקבל ממנה מידע חשוב.

עו"ד קניית דירה – ליווי וייצוג

עו"ד קניית דירה יכול לייעץ רבות בנושאים שונים. אחד החשובים בהם הוא נושא המיסוי החל על עסקאות אלו. הרוכש חייב לשלם מס רכישה ובמקרים נוספים יכול ויהיה מיסים אחרים. החוק מעניק כל מיני הקלות לאנשים הנמצאים בסיטואציות מיוחדות ורצוי לבדוק אפשרות להשתייך אליהם מראש. עניין אחר חשוב לבדיקה הינו בדיקת רישום הנכס. מדובר פרטים אודות הבעלים שלו, כתובתו, הצמדותיו, עיקולים ושעבודים – אם קיימים וכדומה. הבדיקות נערכות במוסד שבו הרישום קיים. בדרך כלל הרישום הוא בטאבו, בחברה המשכנת או במנהל מקרקעי ישראל. בדיקות אחרות נעשות בוועדה לתכנון ובנייה של הרשות המקומית . בדיקות אלו נועדו לוודא שאין צווי הריסה תלויים ועומדים מול הבעלים, שאין חריגות בניה וכדומה. כל בעיה מסוג כזה תדווח ללקוח שיקבל החלטה אם להמשיך בתהליך או לחדול ממנו. השלב הבא הכנת הסכם.

הסכם על פי החוק

הסכם נעשה על פי החוק. הוא כולל סעיפים רבים ובהם נכתבים כל ההסכמות שהושגו על ידי הצדדים בעל פה. עורך דין המייצג לקוחו מקפיד לשמור על זכויותיו על ידי הכנסת סעיפים לטובתו. כך לגבי רישום הערת אזהרה לאחר תשלום ראשון,  רשימת התחייבויות שהמוכר או הקונה נוטל על עצמו, הוספת סעיפי ענישה לגבי הפרה של הסכמות . לאחר הסדרת התשלומים יש לרשום את הנכס בטאבו.

שירות עם התחייבות

עורכת דין אילנה ספקטור עוסקת  בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. היא בעלת ידע רב וניסיון עשיר המגיעים בין היתר, ממתן שירותים מעולים לרוכשי דירות רבים לאורך זמן. היא תשמח להעמיד את יכולותיה וכישוריה המוכחים לטובת כל לקוח חדש.

דילוג לתוכן